Logo WUMA ARCHITEKTURA Internat

PRZEKRÓJ

PIĘTRO

PARTER

Dom w Wawrze

 

\projekt

2019

 

\realizacja

2020-2021

 

\inwestor

prywatny

 

\powierzchnia

212m2

Dom w Wawrze - przekrój
Dom w Wawrze - rzut piętra
Dom w Wawrze - rzut parteru

W U M A ARCHITEKTURA

 

Dom w Wawrze Wizualizacja domu w Wawrze
Dom w Wawrze - zdjęcie z budowy
Dom w Wawrze Wizualizacja domu w Wawrze elewacja boczna.
Dom w Wawrze Wizualizacja domu w Wawrze perspektywa.
Dom w Wawrze.  Wizualizacja frontowej elewacji.

Budynek zlokalizowany jest w mało zurbanizowanej części dzielnicy Wawer co czyni miejsce  atrakcyjne z uwagi na spokój i otaczającą naturę. Dopełnieniem tego było stworzenie przez przyszłych mieszkańców domu, który spełni ich wszystkie potrzeby m.in. otwarta kuchnia w połączeniu z przestronnym salonem z wielkimi oknami.

 

Zaprojektowano budynek dwukondygnacyjny o powierzchni 212 m2 uwzględniając założenia inwestorów gdzie sercem domu stał się  wspomniany przestronny salon połączony z kuchnią. Dodatkowo na parterze znalazł się gabinet, kotłownia czy garaż na dwa auta. Na kondygnacji wyższej została zaprojektowana część sypialna składająca się z trzech sypialni, garderoby, łazienki oraz pralni. Dodatkowym miejscem rekreacyjnym na piętrze jest antresola połączona z wyjściem na balkon.

 

Kształt to prosta surowa bryła z powycinanymi przestrzeniami na taras, loggie, balkon czy podcień wejściowy. Materiałem elewacyjnym jaki został zaproponowany to beton architektoniczny z akcentami drewna w miejscach wciętej formy budynku.